Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HRZ030VR50291BB1
Part No.:
HRZ030VR50291BB1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 5000PF 2.8KV
Shipping
HRZ030VR50291BB1 Information
Manufacturer:
Series:
HRZ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2800V (2.8kV)