Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HR0030BE35236BA1
Part No.:
HR0030BE35236BA1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 3500PF 5KV Y5U NONSTND
Shipping
HR0030BE35236BA1 Information
Manufacturer:
Series:
HR30
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C