KYOCERA AVX HQCEMM910GAH6A
Part No.:
HQCEMM910GAH6A
Description:
CAP CER 91PF 7.2KV P90 3838
Shipping
HQCEMM910GAH6A Information
Capacitance:
91 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
7200V (7.2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.170" (4.32mm)