KYOCERA AVX HQCEMM3R3BAH6A
Part No.:
HQCEMM3R3BAH6A
Description:
CAP CER 3.3PF 7.2KV P90 3838
Shipping
HQCEMM3R3BAH6A Information
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
7200V (7.2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.170" (4.32mm)