Taiyo Yuden GMK325F106ZH-T
Part No.:
GMK325F106ZH-T
Description:
CAP CER 10UF 35V Y5V 1210
Shipping
GMK325F106ZH-T Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)