Murata Electronics GCM1885C2A8R0DA16D
Part No.:
GCM1885C2A8R0DA16D
Description:
CAP CER 8PF 100V C0G/NP0 0603
Shipping
GCM1885C2A8R0DA16D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
8 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)