Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPZ140WV50136BJ1
Part No.:
FPZ140WV50136BJ1
Description:
CAP CER 500PF 30KV AXIAL
Shipping
FPZ140WV50136BJ1 Information
Capacitance:
500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia x 2.047" W (140.00mm x 52.00mm)