Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPZ140WV30136BH1
Part No.:
FPZ140WV30136BH1
Description:
CAP CER 300PF 30KV AXIAL
Shipping
FPZ140WV30136BH1 Information
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia x 2.047" W (140.00mm x 52.00mm)