Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPS080WL25136BJ1
Part No.:
FPS080WL25136BJ1
Description:
CAP CER 250PF 16KV R85
Shipping
FPS080WL25136BJ1 Information
Capacitance:
250 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C