Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPS080WL10136BH1
Part No.:
FPS080WL10136BH1
Description:
CAP CER 100PF 16KV R42
Shipping
FPS080WL10136BH1 Information
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C