Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPS080VY10236BJ1
Part No.:
FPS080VY10236BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1000PF 7KV R85
Shipping
FPS080VY10236BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
FPS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
7000V (7kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C