Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPS060WF25136BJ1
Part No.:
FPS060WF25136BJ1
Description:
CAP CER 250PF 12KV R85 AXIAL
Shipping
FPS060WF25136BJ1 Information
Capacitance:
250 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.441" Dia x 1.142" W (62.00mm x 29.00mm)