Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPS060WF20136BJ1
Part No.:
FPS060WF20136BJ1
Description:
CAP CER 200PF 12KV R85 AXIAL
Shipping
FPS060WF20136BJ1 Information
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.441" Dia x 1.181" W (62.00mm x 30.00mm)