Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPS040BF30136BJ1
Part No.:
FPS040BF30136BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 300PF 6KV R85
Shipping
FPS040BF30136BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
FPS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C