Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPE210WV15236BJ1
Part No.:
FPE210WV15236BJ1
Description:
CAP CER 1500PF 30KV R85 AXIAL
Shipping
FPE210WV15236BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Axial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension:
8.268" Dia x 2.205" L (210.00mm x 56.00mm)