Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPE200WV10238BJ1
Part No.:
FPE200WV10238BJ1
Description:
CAP CER 1000PF 30KV R85 AXIAL
Shipping
FPE200WV10238BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Axial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension:
8.268" Dia x 2.953" L (210.00mm x 75.00mm)