Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components FPE100BF10238BJ1
Part No.:
FPE100BF10238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1000PF 6KV R85
Shipping
FPE100BF10238BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
FPE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)