FKFSREIBM0.032768-T3.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | FKFSREIBM0.032768-T3 |
| Manufacturer | Fox Electronics |
| Series | FSRLF |
| Package/Case | 4-SOJ, 5.50mm pitch |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.098" (2.50mm) |
The following parts include "FKFSREIBM0.032768-T3" in Silicon Labs FKFSREIBM0.032768-T3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.