FC4SDCBMF25.0-T1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | FC4SDCBMF25.0-T1 |
| Manufacturer | Fox Electronics |
| Series | HC49SDLF |
| Package/Case | HC-49/US |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.50mm) |
The following parts include "FC4SDCBMF25.0-T1" in Silicon Labs FC4SDCBMF25.0-T1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.