E-T-A ESS20-002-DC24V-3A
Part No.:
ESS20-002-DC24V-3A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR SOLID STATE 3A 24VDC
Shipping
ESS20-002-DC24V-3A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
ESS20-0
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Holder
Breaker Type:
Solid State
Current Rating (Amps):
3A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
32 V