Panasonic Electronic Components ECY-39RH153KV
Part No.:
ECY-39RH153KV
Description:
CAP CER 0.015UF 50V X5R 0612
Shipping
ECY-39RH153KV Information
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)