Panasonic Electronic Components ECY-39RC334KV
Part No.:
ECY-39RC334KV
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0612
Shipping
ECY-39RC334KV Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)