Panasonic Electronic Components ECY-29RE104KV
Part No.:
ECY-29RE104KV
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0508
Shipping
ECY-29RE104KV Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)