Panasonic Electronic Components ECK-TBC332MF
Part No.:
ECK-TBC332MF
Description:
CAP CER 3300PF 250VAC Y5V SMD
Shipping
ECK-TBC332MF Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)