Panasonic Electronic Components ECK-TBC152ME
Part No.:
ECK-TBC152ME
Description:
CAP CER 1500PF 250VAC Y5U SMD
Shipping
ECK-TBC152ME Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)