Panasonic Electronic Components ECK-T3D181KB
Part No.:
ECK-T3D181KB
Description:
CAP CER 180PF 2KV Y5P SMD
Shipping
ECK-T3D181KB Information
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)