Panasonic Electronic Components ECK-DNA151MB
Part No.:
ECK-DNA151MB
Description:
CAP CER 150PF 250VAC Y5P RADIAL
Shipping
ECK-DNA151MB Information
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)