Panasonic Electronic Components ECK-D3F391KBP
Part No.:
ECK-D3F391KBP
Description:
CAP CER 390PF 3KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3F391KBP Information
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)