Panasonic Electronic Components ECK-D3F272KBP
Part No.:
ECK-D3F272KBP
Description:
CAP CER 2700PF 3KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3F272KBP Information
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.728" Dia (18.50mm)
Height - Seated (Max):
0.886" (22.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)