Panasonic Electronic Components ECK-D3F222KBP
Part No.:
ECK-D3F222KBP
Description:
CAP CER 2200PF 3KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3F222KBP Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)