Panasonic Electronic Components ECK-D3F221KBP
Part No.:
ECK-D3F221KBP
Description:
CAP CER 220PF 3KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3F221KBP Information
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.453" (11.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)