Panasonic Electronic Components ECK-D3F102KBP
Part No.:
ECK-D3F102KBP
Description:
CAP CER 1000PF 3KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3F102KBP Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)