Panasonic Electronic Components ECK-D3A472KBP
Part No.:
ECK-D3A472KBP
Description:
CAP CER 4700PF 1KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3A472KBP Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.610" Dia (15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.768" (19.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)