Panasonic Electronic Components ECK-D3A332KBP
Part No.:
ECK-D3A332KBP
Description:
CAP CER 3300PF 1KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3A332KBP Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)