Panasonic Electronic Components ECK-D3A151KBP
Part No.:
ECK-D3A151KBP
Description:
CAP CER 150PF 1KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3A151KBP Information
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)