Panasonic Electronic Components ECK-D3A103KBP
Part No.:
ECK-D3A103KBP
Description:
CAP CER 10000PF 1KV Y5P RADIAL
Shipping
ECK-D3A103KBP Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)