Panasonic Electronic Components ECK-ATS472MF
Part No.:
ECK-ATS472MF
Description:
CAP CER 4700PF 440VAC Y5V RADIAL
Shipping
ECK-ATS472MF Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)