Panasonic Electronic Components ECK-ATS472ME
Part No.:
ECK-ATS472ME
Description:
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Shipping
ECK-ATS472ME Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.709" (18.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)