Panasonic Electronic Components ECK-ATS471MB
Part No.:
ECK-ATS471MB
Description:
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
Shipping
ECK-ATS471MB Information
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)