Panasonic Electronic Components ECK-ATS332ME
Part No.:
ECK-ATS332ME
Description:
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Shipping
ECK-ATS332ME Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)