Panasonic Electronic Components ECK-ATS222ME
Part No.:
ECK-ATS222ME
Description:
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Shipping
ECK-ATS222ME Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.532" (13.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)