Panasonic Electronic Components ECK-ATS103MF
Part No.:
ECK-ATS103MF
Description:
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RDL
Shipping
ECK-ATS103MF Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)