Panasonic Electronic Components ECJ-1VF1H223Z
Part No.:
ECJ-1VF1H223Z
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 0.022UF 50V Y5V 0603
Shipping
ECJ-1VF1H223Z Information
Manufacturer:
Series:
ECJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)