Panasonic Electronic Components ECJ-0EF1E102Z
Part No.:
ECJ-0EF1E102Z
Description:
CAP CER 1000PF 25V Y5V 0402
Shipping
ECJ-0EF1E102Z Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)