Panasonic Electronic Components ECC-T3G100JG
Part No.:
ECC-T3G100JG
Description:
CAP CER 10PF 4KV SL/GP SMD
Shipping
ECC-T3G100JG Information
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)