Panasonic Electronic Components ECC-T3F100JG
Part No.:
ECC-T3F100JG
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10PF 3KV SL/GP SMD
Shipping
ECC-T3F100JG Information
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
SL/GP
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Nonstandard SMD
Size / Dimension:
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)