Panasonic Electronic Components ECC-D3A820JGE
Part No.:
ECC-D3A820JGE
Description:
CAP CER 82PF 1KV SL/GP RADIAL
Shipping
ECC-D3A820JGE Information
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)