Panasonic Electronic Components DB2631100L
Part No.:
DB2631100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single Diodes
Package:
SOD-882
Description:
DIODE GEN PURP 30V 200MA SOD882
Shipping
DB2631100L Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOD-882
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
560 mV @ 200 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
2.2 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
6pF @ 10V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Operating Temperature - Junction:
125°C (Max)