Panasonic Electronic Components DB2232000L
Part No.:
DB2232000L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single Diodes
Package:
SOD-123F
Description:
DIODE SCHOTT 30V 1.5A MINI2-F4-B
Shipping
DB2232000L Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOD-123F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
460 mV @ 1.5 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
16 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
48pF @ 10V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Mini2-F4-B
Operating Temperature - Junction:
125°C (Max)