Panasonic Electronic Components DA3X101A0L
Part No.:
DA3X101A0L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
DIODE GP 80V 100MA MINI3-G3-B
Shipping
DA3X101A0L Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
80 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 100 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
3 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 80 V
Capacitance @ Vr, F:
1.2pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
MINI3-G3-B
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)